Aachen

Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy
  • liczba ludności 258 664
Aachen

Odwiedź Achen, a zobaczysz całą Europę – taka opinia krąży o tym uzdrowiskowym mieście. Luźna atmosfera i kontrast, jaki tworzy zabytkowa architektura i tętniące życiem ulice między nimi sprawia, że to szczególne miejsce na mapie Niemiec.

Aachen to miasto trzech nacji: położone jest bezpośrednio przy granicy z Belgią oraz Holandią, a legendarna wręcz otwartość mieszkańców pozwala na swobodny przepływ wartości kulturowych.

O tym, jak istotna jest myśl europejska dla społeczności Aachen, jest fakt nazwania jednego z największych węzłów komunikacyjnych w mieście mianem Europaplatz – Placu Europejskiego. To właśnie stąd rozchodzą się drogi w cztery strony świata: do Francji, Polski, Austrii oraz na północ Niemiec. Ogromne rondo wraz z fontanną to kolejny, współczesny symbol miasta, którego aranżacja była szczególnie ważna.

 

Weronika Filipek

Węzeł komunikacyjny w Aachen to miejsce pełne zgiełku i szarości, niemal całkowicie pozbawione natury. Nawet bezpośrednie sąsiedztwo ruchliwej ulicy może jednak być efektowne i estetycznie urządzone. Warto wykorzystać przestrzeń rond i wprowadzić do nich kwiaty – to łatwe!

Weronika Filipek | Opiekun klienta niemieckojęzycznego +49 30 12 07 46 90 | d2Vyb25pa2EuZmlsaXBla0B0ZXJyYS1kZS5ldQ==

Problem

Szare rondo
Szare rondo
Monotonne otoczenie
Monotonne otoczenie
Ruchliwa ulica
Ruchliwa ulica
Szara okolica fontanny
Szara okolica fontanny

Zatłoczony węzeł komunikacyjny, wraz z ogromnym rondem i fontanną to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Przestrzeń Europaplatz w Aachen była pozbawiona kwiatów, a bezpośrednie sąsiedztwo jezdni dodatkowo utrudniało ukwiecenie oraz pielęgnację nasadzonej roślinności. Tak ważne miejsce dla miasta i regionu nie prezentowało się estetycznie, co więcej sprawiało wrażanie pustego, szarego i monotonnego. Ze względu na duże natężenie ruchu niezbędne było zastosowanie rozwiązań, które nie wymagają konserwacji i skutecznie opierają się wszelkim niedogodnościom.

Rozwiązanie

Rozległa przestrzeń wymaga równie pokaźnych dekoracji, by te nie zagubiły się na tle otoczenia. Węzeł komunikacyjny Europaplatz w Aachen to doskonałe miejsce dla Kaskadowych Konstrukcji Kwietnikowych H2400, które ustawiono wokół tutejszej fontanny, na planie koła, tak by niezależnie od miejsca, móc stale podziwiać efektowne ukwiecenie.

Duże wieże kwiatowe dodatkowo podkreśliły teren jednego z największych w okolicy rond bez zakłócania komfortu jazdy kierowców. Zarówno węzeł komunikacyjny, jak i znajdująca się tu pokaźna fontanna wyróżniły się na tle otoczenia, stając się atrakcyjnym miejscem o należnej mu randze.

Maciej Witowski

Ze względu na mobilność kwietników, można je ulokować w dowolnym zestawieniu: kompozycja na planie okręgu to tylko ułamek możliwości naszych konstrukcji! Poznaj więcej pomysłów na Twoją przestrzeń, i to jeszcze przed ich realizacją - skontaktuj się z nami na PHN0cm9uZz53aXp1YWxpemFjamVAdGVycmEtcGwuZXU8L3N0cm9uZz4=, a my stworzymy dla Ciebie bezpłatną wizualizację efektu, jaki możesz osiągnąć stosując Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe.

Maciej Witowski | Architekt | bWFjaWVqLndpdG93c2tpQHRlcnJhLXBsLmV1

Efekt

Google Street View

Zobacz miasto Aachen w kwiatach