• liczba ludności 25 313
  • prawa miejskie od 1381
Wągrowiec

Wągrowiec to siedziba gminy, a jednocześnie miasto powiatowe, położony jest w woj. wielkopolskim, w odległości około 60 km od Poznania.

Jednym z największych atutów Wągrowca jest zrewitalizowany w 2009 Rynek wraz z otaczającymi go zabytkowymi kamienicami. Szczególną atmosferę buduje między innymi tańcząca fontanna z efektami świetlnymi, której pokazy odbywają się w sezonie letnim, zawsze w rytm znanych melodii. Zimą centrum miasta również jest warte odwiedzenia: w miejscu fontanny pojawia się mieniąca najróżniejszymi barwami oraz sezonowymi dekoracjami kopuła. Zegar słoneczny to kolejny atrakcyjny walor miasta.

W centrum Wągrowca, na rozległym placu warto odwiedzić również urokliwe kawiarenki lub wziąć udział w licznych, odbywających się tu wydarzeniach artystycznych. Mimo tego, iż podłoże pokryte jest kostką brukową, nie brakuje tu zieleni i kolorowych akcentów – Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe ożywiły jednolitą przestrzeń.

Decyzję o zakupie wież kwiatowych u przedstawicieli firmy Terra podjęto w celu upiększenia i podniesienia estetyki Wągrowca.

Krzysztof Poszwa Burmistrz Wągrowca
Magdalena Koleina

Nawet najlepiej zorganizowana przestrzeń nie jest w pełni atrakcyjna, gdy brakuje w niej natury. Zdaję sobie sprawę, że w przypadku brukowanej lub pokrytej betonem powierzchni niemożliwe są tradycyjne nasadzenia, dlatego moim Klientom proponuję rozwiązanie, które sprawdziło się w Wągrowcu – Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe.

Magdalena Koleina | Specjalista ds. Wsparcia Sprzedaży +48 603 105 555 | bWFnZGFsZW5hLmtvbGVpbmFAdGVycmEtcGwuZXU=

Problem

Pusta przestrzeń
Pusta przestrzeń
Ruchliwa ulica
Ruchliwa ulica
Monotonne otoczenie
Monotonne otoczenie
Szara okolica fontanny
Szara okolica fontanny

Poddany gruntownej przebudowie rynek imponował swoimi rozmiarami, jednak powierzchnia tak rozległa, a jednocześnie pozbawiona naturalnych akcentów zdawała się przytłaczać. Jednolita przestrzeń w centrum miasta była problematyczna ze względu na pokryte brukiem podłoże pozbawione gleby, w której można by nasadzić rośliny. Atrakcyjnego wyróżnika wymagała również tutejsza tańcząca fontanna, która dopiero w otoczeniu kwiatów mogła stać się naprawdę ciekawym elementem rynku. Szarość i jednolita przestrzeń rynku oraz głównych ulic Wągrowca nie sprzyjały dobremu samopoczuciu, nie zachęcały również do odwiedzin.

Rozwiązanie

Na uwagę zasługuje ciekawe zastosowanie dekoracji: mniejsze modele w bezpieczny sposób odgrodziły jezdnię od chodnika, ale również uzupełniły aranżację w tutejszym parku. Dla urozmaicenia kompozycji, całość wzbogacono o duże konstrukcje H2400 w dynamicznym, barwnym ukwieceniu. Atrakcyjnie zaprezentowała się również brama Urzędu Miejskiego, która w otoczeniu dwóch Wież Kwiatowych wręcz zaprasza do odwiedzin.

Maciej Witowski

Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe skutecznie wydobyły i podkreśliły walory rynku w Wągrowcu. To skutecznie rozwiązanie wszędzie tam, gdzie brakuje koloru i natury. Aby jednak poznać efekt jeszcze przed wprowadzeniem dekoracji do miasta, warto wcześniej przyjrzeć się wizualizacji. W krótkim czasie i bezpłatnie stworzę ją dla Ciebie, byś mógł odpowiednio zaplanować wygląd przestrzeni. Skontaktuj się ze mną na PHN0cm9uZz53aXp1YWxpemFjamVAdGVycmEtcGwuZXU8L3N0cm9uZz4= i przekonaj się, jak może zmienić się Twoje miasto…

Maciej Witowski | Architekt | bWFjaWVqLndpdG93c2tpQHRlcnJhLXBsLmV1

Efekt

Zakup kwietników kaskadowych umożliwił zaaranżowanie zieleni wzdłuż miejskich ulic. Dzięki wieżom kwiatowym model H750 od firmy Terra udało nam się w ciekawy, a przede wszystkim bezpieczny sposób oddzielić jezdnię od przestrzeni dla pieszych, dzięki czemu Wągrowiec stał się jeszcze bardziej przyjazny dla mieszkańców i gości.

Krzysztof Poszwa Burmistrz Wągrowca

Google Street View

Zobacz miasto Wągrowiec w kwiatach