• liczba ludności 35 400
Angra do Heroísmo

Portugalskie miasteczko o wdzięcznej nazwie Angra do Heroísmo to historyczne miasto warowne. Jest stolicą wyspy Terceira w Regionie Autonomicznym Azorów, potocznie skrócanym do Azorów. Jest najstarszą i drugą co do wielkości miejscowością archipelagu. W okresie świetności portugalskiego imperium kolonialnego Angra do Heroísmo było najważniejszym portem żeglugi transatlantyckiej.

Obecnie Angra do Heroísmo utraciło już swoją strategiczną pozycję w transporcie wodnym. Jest to miasteczko turystyczne, które co roku odwiedzane jest przez wielu przyjezdnych z całego świata. Klimatyczne uliczki, widoki zapierające dech w piersiach przyciągają tłumy. Dodatkowo niesamowita historia miasta, jego świetlana przeszłość  i militarny niegdyś wydźwięk powodują, że nie brakuje chętnych na eskapady do tego portugalskiego miasteczka.

Warto dodać, że sama nazwa miasta jest intrygująca. Angra to po portugalsku zatoka, natomiast Heroísmo – heroizm, nawiązuje do królowej Marii II, która uciekając przed własnym mężem, znalazła schronienie właśnie w malowniczej mieścinie.

Małgorzata Moskwik

Wprowadzenie zieleni do miast turystycznych jest niezwykle ważne: podnosi prestiż miejscowości, przyciąga szersze rzesze przyjezdnych, pozwala na efektywniejszy wypoczynek pośród natury. Czego chcieć więcej?

Małgorzata Moskwik | Business Development Manager +48 68 455 62 69 | bWFsZ29yemF0YS5tb3Nrd2lrQHRlcnJhLXVrLmV1

Problem

Brak dostępu do natury
Brak dostępu do natury
Brak dostępu do podłoża
Brak dostępu do podłoża
Ograniczona przestrzeń
Ograniczona przestrzeń
Wąski chodnik
Wąski chodnik

Miasteczko Angra do Heroísmo choć piękne, jest na co dzień dosyć zatłoczone. Odwiedzane przez turystów praktycznie przez cały rok, rzadko kiedy jest wolne od tłumów, hałasu czy pojazdów.  Niewielkie, wąskie uliczki pełne ludzi, samochodów, witryn sklepowych nie były idealnym miejscem dla roślinności. Brak dostępu do naturalnego podłoża, wody, ograniczona powierzchnia, a przy tym wszystkim ruchliwa ulica – ukwiecenie tego miejsca stanowiło nie lada wyzwanie.

Rozwiązanie

Przy ukwieceniu głównej, ruchliwej ulicy w Angra do Heroísmo z pomocą przyszły wiszące kwietniki kaskadowe na lampy W 600/3. To idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie dysponujemy wystarczającą przestrzenią na stojące, pokaźne wieże kwiatowe. Kwietniki na lampy zajmują minimum miejsca, a dają maksimum efektu. Przy wykorzystaniu kilku egzemplarzy ulica odżyła, nabrała koloru, a mieszkańcy i turyści docenili pierwiastek natury na zatłoczonej arterii miasta.

Małgorzata Moskwik

Ukwiecenie głównej ulicy w Angra do Heroísmo to najlepszy przykład na to, że aby ukwiecić miasto nie potrzebne są nieograniczone przestrzenie. Przy pomocy wiszących kwietników udało się uzyskać kolorowy efekt nawet na tak niewielkiej powierzchni – miasto odżyło!

Małgorzata Moskwik | Business Development Manager +48 68 455 62 69 | bWFsZ29yemF0YS5tb3Nrd2lrQHRlcnJhLXVrLmV1

Efekt

Google Street View

Zobacz miasto Angra do Heroísmo w kwiatach