• liczba ludności 11 964
  • prawa miejskie od 1245
Milicz

Milicz to urokliwe miasteczko w województwie dolnośląskim. Jak podają źródła historyczne, nazwa miejscowości wywodzi się prawdopodobnie od słowa ‘miły’ – nie da się zaprzeczyć, że to wyjątkowo trafne określenie...

Klimatyczna, zabytkowa starówka to duma i największy walor Milicza. Jej niemalże idealnie zachowane zabudowa dała miastu miejsce w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Warte odpowiedzenia są również ruiny zamku książęcego oraz zespół pałacowy z drugiej poł. XVIII w, obejmujący park wraz z zabudowaniami.

Okolice miasteczka są prawdziwą gratką dla ornitologów… a także smakoszy ryb. Na powierzchni liczącej około 77 km² znajdują się słynne milickie stawy. To największe zbiorniki tego typu w całej Europie – znaczna ilość świątecznych karpi pochodzi właśnie z tutejszych stawów. Tradycja hodowli ryb liczy sobie już ponad siedem stuleci. Na tym samym terenie rozpościera się jeden z największych w kraju i Europie rezerwat przyrody.

Iwo Sznajder

Pokryte brukiem place uniemożliwiają nasadzenia w gruncie, jednak nie jest to przeszkodą dla ukwiecenia centrów miast. Rozwiązaniem są Kaskadowe Kwietniki na latarnie. Te opatrzone patentem produkty tworzą niesamowity efekt kwiecistej kuli. Zastosowany w nich zaawansowany system mocowań gwarantuje, że mogą one trafić na dowolną lampę, bez względu na jej kształt.

Iwo Sznajder | Doradca ds. Kluczowych Klientów +48 509 740 475 | aXdvLnN6bmFqZGVyQHRlcnJhLXBsLmV1

Problem

Plac bez wyrazu
Plac bez wyrazu
Szara przestrzeń
Szara przestrzeń
Brak dostępu do podłoża
Brak dostępu do podłoża
Brak dostępu do natury
Brak dostępu do natury

Miejski rynek jest zdominowany przez szarość rozległych chodników. Wskutek takiego zagospodarowania przestrzeni plac jest wysoce funkcjonalny, jednak pozbawiony elementów wprowadzających kolor i naturę. Brak podłoża to równocześnie brak wzrastających w gruncie drzew, klombów czy krzewów, które mogłyby ożywić rynek w okresie letnim. Rozwiązaniem tych problemów okazały się Kaskadowe Kwietniki montowane na latarniach oraz modele stojące.

Rozwiązanie

Aby ukwiecić centrum Milicza, zdecydowano się na wieże kwiatowe, które w sezonie 2015 zostały obsadzone purpurową i kremową surfinią. Dla uatrakcyjnienia efektu, a jednocześnie zamaskowania mankamentów miejskich latarni, je również ukwiecono.

Efekt

Google Street View

Zobacz miasto Milicz w kwiatach