• liczba ludności 119 023
  • prawa miejskie od 1323
Zielona Góra

Mówią o niej Winny Gród... Bo to tutaj powoli odradzają się dawne tradycje winiarskie, niegdyś tak pieczołowicie pielęgnowane. Teraz Zielona Góra jest miejscowością, którego nazwa odzwierciedla jego wygląd. Otoczona dookoła lasami sprawia wrażenie miasta-polany.

Mimo że zielonogórskim osiedlom nie brakuje zieleni i dostępu do lasów, ścisła zabudowa w centrum miasta niemalże pozbawiła je natury. Dlatego władzie miasta wprowadziły ją dzięki Kaskadowym Konstrukcjom Kwietnikowym Terra. Trzy rodzaje konstrukcji pojawiło się w róznych miejscach skutecznie zazieleniejąc śródmieście. 

Miejsca, które codziennie odwiedzane są przez tysiące mieszkańców, zostały należycie udekorowane. Plac Bohaterów, ulica Kupiecka, skwer Pod Topolami pozytywnie odmieniły przestrzeń miejską dzięki kolorowym kwiatom. 

 

 

Problem

Niewyróżniający się rynek
Niewyróżniający się rynek
Brak dostępu do podłoża
Brak dostępu do podłoża
Szara okolica pomnika
Szara okolica pomnika
Problematyczne miejsce
Problematyczne miejsce

Ulica Kupiecka w Zielonej Górze jest uczęszczanym traktem miejskim, który łączy ze sobą dwa końce śródmieścia. Przez całą jej długość brakowało zieleni. Niewielkie kwietniki obsadzone drobnymi kwiatami nie wypełniały tej luki. Podobna sytuacja miała miejsce na skwerze Pod Topolami, gdzie powstało urokliwe miejsce spotkań dla mieszkańców oraz przy pomniku na reprezentatywnym placu Bohaterów w samym centrum miasta.

Rozwiązanie

Włodarze miasta wykorzystali rząd kilkudziesięciu lamp, zawieszając na nich Wiszące Konstrukcje W600. Wariant ukwiecenia A110 (surfinia i ipomoea) skutecznie podniósł estetykę ulicy Kupieckiej. Mieszkańcy mogli przemierzyć całą jej długość w obecności naturalnych ozdób.

Na Placu Bohaterów  pojawiły się Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe H2000, które uświetniały pomnik przez cały sezon. Ich obecność dopełniła lukę zieleni na tej obszernej przestrzeni i doskonale współgrała z drzewami dookoła placu. Czerwone i różowe pelargonie odznaczały się na zielonym tle.

Sławomir Jankowiak

Wiszące Konstrukcje Kaskadowe W600 są dostępne w trzech wersjach. Każda z nich po ukwieceniu przemienia się w misę pełną kwiatów lub kwieciste kule. Przygotowaliśmy różne typy mocowań, dzięki czemu dekorację dopasujesz do każdego rodzaju latarnii miejskiej.

Sławomir Jankowiak | specjalista ds. produkcji +48 665 950 444 | c2xhd29taXIuamFua293aWFrQHRlcnJhLXBsLmV1

Efekt

Google Street View

Zobacz miasto Zielona Góra w kwiatach