Kamienna Góra

woj. dolnośląskie
  • liczba ludności 20 014
  • prawa miejskie od 1292
Kamienna Góra

W południowej części województwa dolnośląskiego leży urokliwa miejscowość o bogatej historii. Kamienna Góra to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego spędzania czasu, jak również zwolenników „miejsc z duszą”.

Kamienna Góra jest położona pomiędzy dwiema rzekami, jest otoczona przez wzgórza i bujne lasy. Miejscowość to jednak nie tylko przyroda, ale również ciekawa architektura i bardzo charakterystyczna zabudowa mieszkalna, podzielona na stare miasto oraz część przemysłową.

Stare miasto to przede wszystkim otoczony barkowymi kamienicami rynek oparty na kształcie prostokąta. Do dnia dzisiejszego jedynie kilka z nich zachowało oryginalny wygląd, jednakże dzięki staraniom władz, obecny wygląd rynku w niczym nie ustępuje temu sprzed wieków. Na brukowanej powierzchni placu stanęły w 2014 roku Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe, które wprowadziły element koloru to jednolitej przestrzeni centrum Kamiennej Góry.

Iwo Sznajder

Na rynku w Kamiennej Górze doskonale sprawdziły się modele H2400. Te pokaźne konstrukcje mogą pomieścić nawet 200 sadzonek, za pielęgnację których w pełni odpowiada wbudowany system nawadniania – warto wybrać wygodę, jaką oferuje!

Iwo Sznajder | Doradca ds. Kluczowych Klientów +48 509 740 475 | aXdvLnN6bmFqZGVyQHRlcnJhLXBsLmV1

Problem

Ruchliwa ulica
Ruchliwa ulica
Niewyróżniający się rynek
Niewyróżniający się rynek
Brak dostępu do natury
Brak dostępu do natury
Szara przestrzeń
Szara przestrzeń

Zabytkowa przestrzeń centrum Kamiennej Góry została stworzona zgodnie z zaleceniami dawnych architektów. Obecnie jednak, brukowany plac zdaje się być nadmiernie monotonny i pozbawiony atrakcyjnych elementów kolorystycznych. Rynek wymagał więc wprowadzenia kwiatowych dekoracji, które raz na zawsze rozproszyłyby szarość zabytkowych murów, a jednocześnie podkreśliły ich niemałą wartość historyczną.

 

 

Rozwiązanie

Ze względu na występujący w centrum Kamiennej Góry bruk, niemożliwe było wprowadzenie kwiatów w typowej postaci. Nasadzenia bezpośrednio w glebie nie są jednak jedynym remedium na miejską szarość – w miejscach takich jak rynek w Kamiennej Górze, czyli tam gdzie dominuje utwardzona powierzchnia, sprawdzają się Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe. Po wprowadzeniu kwietników, przestrzeń tego dolnośląskiego miasta w kilka chwil stała się bardziej atrakcyjna dla oka, i to bez konieczności naruszania podłoża. Ukwiecenie centrum Kamiennej Góry sprawiło, że cała okolica prezentowała się estetycznie.

Sławomir Jankowiak

Nieustannie rozmawiamy z naszymi Klientami, by poznać ich potrzeby. To właśnie ich wskazówki i pomysły zainspirowały nas do stworzenia dekoracji z najmocniejszych materiałów najwyższej jakości, które skutecznie opierają się incydentalnym uszkodzeniom mechanicznym, jak również działaniom wandali i złodziei.

Sławomir Jankowiak | specjalista ds. produkcji +48 665 950 444 | c2xhd29taXIuamFua293aWFrQHRlcnJhLXBsLmV1

Efekt

Google Street View

Zobacz miasto Kamienna Góra w kwiatach