• liczba ludności 40 324
  • prawa miejskie od 1272
Oświęcim

Oświęcim położony jest w południowej Polsce, stanowi siedzibę władz powiatu oraz gminy, należy do najstarszych piastowskich grodów kasztelańskich w skali całego kraju. Jego pełna zawirowań, niezwykle burzliwa historia po dziś dzień stanowi ważne ogniwo charakteru całego miasta i sposobu, w jaki jest ono postrzegane w całej Europie.

Aktualnie Oświęcim funkcjonuje w myśl sloganu „Miasto Pokoju” i skutecznie buduje wizerunek miejscowości, w której w sposób pokojowy i harmonijny łączą się interesy wielu nacji z całego świata.

Do obowiązkowych punktów zwiedzania Oświęcimia należy Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau, Zamek wraz z wieżą, a także rynek i otaczające go, zabytkowe kamienice. W 2014 roku oficjalnie zakończono przebudowę centrum, w toku której częściowo przywrócono sercu miasta przedwojenny wygląd. Dowodem poszanowania historii jest nie tylko słynny zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, ale również drobiazgowo zrewitalizowane zabytkowe elementy centrum.

Iwo Sznajder

Miasto Pokoju wymagało szczególnej oprawy – a kwiaty zawsze są dobrym rozwiązaniem! Pokryta brukiem powierzchnia nie była przeciwskazaniem dla prowadzenia naturalnych dekoracji, odpowiednio dobrane kwietniki pozwoliły ożywić centrum, podkreślając jego walory turystyczne i kulturowe.

Iwo Sznajder | Mobilny Opiekun Klienta +48 509 740 475 | aXdvLnN6bmFqZGVyQHRlcnJhLXBsLmV1

Problem

Plac bez wyrazu
Plac bez wyrazu
Brak dostępu do natury
Brak dostępu do natury
Niewyróżniający się rynek
Niewyróżniający się rynek
Brak dostępu do podłoża
Brak dostępu do podłoża

Niedawno zrewitalizowany rynek to duma Oświęcimia. W tej rozległej, estetycznej przestrzeni da się poczuć ducha upływającego czasu. Urok starówki podkreślają schludne kamienice oraz zrekonstruowana studnia, która zniknęła z centrum na całe stulecia. Pomimo dużych starań włodarzy miasta, w centrum zabrakło jednak optymalnego rozwiązania umożliwiającego ukwiecenie przestrzeni. Zdominowana przez bruk nawierzchnia okazała się przeszkodą dla wprowadzenia naturalnych elementów, które w należy sposób podkreśliłyby urok miasta i stałyby się jeszcze większą atrakcją dla odwiedzających je licznie turystów z całego świata.

Rozwiązanie

Centrum Oświęcimia zasługuje na szczególną dekorację. To ważne w skali całego świata miasto, w którym nie może zabraknąć roślinnych elementów. Aby umożliwić ukwiecenie centrum i prowadzących do niego uliczek, włodarze zdecydowali się na Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe model H 2400, które oraz wiszące modele montowane na latarniach. W ten prosty sposób Oświęcim zyskał atrakcyjny wyróżnik, który zachęca zarówno mieszkańców, jak i gości do spędzania czasu w centrum. To również skutecznie rozwiązanie problemu braku roślin w miejscach zdominowanych przez bruk lub płytę chodnikową – brak naturalnego podłoża i utrudniony dostęp do wody nie musi być przeszkodą!

Natalia Zalopana

Kwiatowy efekt, jaki osiągnięto w Wałbrzychu doskonale prezentuje się z lotu ptaka. Filmową relację z metamorfozy, jaka zaszła w tym dolnośląskim mieście można podziwiać na profilu w serwisie You Tube. Kliknij, by zobaczyć serce Wałbrzycha i inne polskie miasta z niecodziennej perspektywy!

Natalia Zalopana | Specjalista ds. Social Media + 48 663 640 333 | bmF0YWxpYS56YWxvcGFuYUB0ZXJyYS1wbC5ldQ==

Efekt

Google Street View

Zobacz miasto Oświęcim w kwiatach